Watra


Oferta

WYCIECZKI AUTOKAROWE ZE SZCZYRKUPĘTLA BESKIDZKA
   
Wyjazd ze Szczyrku przez Przełęcz Salmopolską do Wisły. Następnie do Koniakowa, znanego z pięknych koronek. W Muzeum Koronek można obejrzeć ekspozycję przepięknych dzieł sztuki użytkowej. Z Koniakowa blisko do Istebnej, a tam następna atrakcja - Chata Kawuloka. Jest to izba regionalna mieszcząca się w chacie góralskiej z XIX w. Swoją nazwę zawdzięcza swojemu mieszkańcowi - Janowi Kawulokowi, który był gawędziarzem i twórcą instrumentów ludowych. W środku można zobaczyć autentyczne sprzęty kuchenne oraz liczne instrumenty muzyczne - trombity, rogi pasterskie, fujarki, okaryny. Następnie udamy się do Wisły i Ustronia. W Ustroniu wyjazd na Równicę gdzie można podziwiać panoramę Beskidu i odpocząć w karczmie regionalnej. W Wiśle czas wolny, zobaczymy tam również figurę czekoladową Adama Małysza.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


BROWAR ŻYWIEC
  
Wyjazd do Żywca, zwiedzanie nowoczesnego interaktywnego Muzeum Browaru i linii produkcyjnej browaru połączone z degustacja piwa. Tradycje warzenia piwa w Żywcu sięgają średniowiecza. Browar jest udostępniony dla ruchu turystycznego, można oglądać ciąg technologiczny oraz liczne eksponaty dokumentujące historię zakładu.
Cena biletu do Muzeum Browaru i na linię produkcyjną połączone z degustacją piwa: 17,00 PLN / osoby
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


GÓRA ŻAR I MIASTO ŻYWIEC
   
Wyjazd do Porąbki pod kolejkę wagonikową i wyjazd na górę Żar, na szczycie znajduje się zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej, wnętrze elektrowni udostępnione jest zwiedzającym. Stamtąd przejedziemy przez Międzybrodzie Bialskie i drogą w pobliżu Zalewu Żywieckiego do Żywca. W mieście Żywiec czekają nas następujące atrakcje - zobaczymy Stary i Nowy Zamek. Wnętrza zamkowe można oglądać, ale warto zwrócić uwagę na to, że kilka pałacowych pomieszczeń zamieszkuje obecnie księżna Maria Krystyna Habsburg, wypędzona przez polskie władze po II wojnie światowej. Zamek w Żywcu otoczony jest zabytkowym parkiem, zaprojektowanym w XVII w. PóŸniej obejrzymy Kościół Katedralny Narodzenia NMP z I połowy XV w.
Cena biletu do elektrowni: 11,00 PLN / osoby.
Cena biletu na kolejkę: 9,00 PLN / osoby.
Cena biletu do Muzeum: 9,00 PLN / osoby.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


PSZCZYNA
   
Państwowe Muzeum Zamkowe, które prezentuje oryginalne historyczne wnętrza z przełomu XIX i XX w. Placówka ta za przeprowadzone prace konserwatorskie i restauracyjne otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie Europa Nostra 1995. Na jej przyznanie niebagatelny wpływ miał również fakt, iż w zbiorach Muzeum zachowało się 70% historycznego wyposażenia zamku. Natomiast w 1998 roku Muzeum Zamkowe w Pszczynie zostało wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów, jako pierwsze z byłego województwa katowickiego. Zabytkowy Park Pszczyński obejmuje Park Zamkowy, Park Zwierzyniec czyli Dziką Promenadę oraz Park Dworcowy i zajmuje 156 ha.
Cena biletu do zamku: 12,00 PLN / osoby.
Cena biletu do Zbrojowni: 4,00 PLN / osoby.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


Oświęcim
Wycieczka do Oświęcimia - zwiedzanie terenu byłego obozu zagłady Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau, oglądanie filmu dokumentalnego.
Cena biletu wstępu: 22,00 PLN / osoby.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


SŁOWACJA - Jaskinie Demanowskie i baseny termalne
   
Demanowska jaskinia wolności (Demänovská jaskinia Swobody) - Usytuowana jest w Dolinie Demänovskiej. Wejście do jaskini leży na wysokości 870 m n.p.m. Przestrzenie podziemne jaskini wytworzyła rzeczka Demänovka, która płynie w niej na odcinku 2 km. Taki fragment jaskini jest udostępniony. Temperatura w jaskini waha się od 4-6 C, a wilgotność powietrza wynosi 98%. Należy pamiętać o ciepłej odzieży i odpowiednim obuwiu.

Baseny Termalne Besenova -to kompleks 6 basenów o zróżnicowanej temperaturze 25° - 40° C, który spełni oczekiwania każdego turysty. Wody lecznicze działają na wiele schorzeń, m.in.: narządy ruchu, problemy z układem moczowym, drogi oddechowe. Woda z zawartością litu, w połączeniu z klimatem działają kojąco na układ nerwowy.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


SŁOWACJA - baseny termalne Oravice
   
Meander Park thermal położony jest na terenie Orawy w Tatrach Zachodnich, tuż przy granicy z Polską i tylko kilka km od Zakopanego.Z głębokości 1611 m wypływa naturalna woda geotermalna o temperaturze 58 C wykorzystywana do napełniania basenów o łącznej powierzchni aż 1545 m2. Jest ona wysoko zmineralizowana, sodowo-wapienno-magnezowo-siarkowa z dużą zawartością żelaza. Baseny zawierają wiele różnych atrakcji - sztuczne fale wodne, jacuzzi, gejzer, strumienie masujące, grzyb wodny, a także natryski. W obiekcie znajdują się szatnie z przebieralniami, restauracje, bistro, kawiarnia, kawiarnia letnia z ogródkiem, duży basen sportowo-relaksacyjny, duży i mniejszy basen relaksacyjny, basen do kąpieli chłodzącej, sauna oraz pomieszczenie do masażu.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


SŁOWACJA - Oravsky Podzamok i Pribylina skansen
   
Zamek Orawski należy do największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. To największy zamek na Orawie, narodowa pamiątka kultury. Tworzy go kompleks budynków wzniesionych na wysokiej 112 m skale, wznoszącej się nad rzeką Orawą. Teren zamkowy to interesujący kompleks budynków, który tworzą dolny, średni i górny zamek, bramy, wieże i pałace. W pomieszczeniach zamku znajduje się Muzeum Orawskie z wieloma ekspozycjami. Zwiedzanie zamku urozmaicają pokazy walk rycerskich, tresury ptaków oraz koncert muzyki dawnej.

Skansen Pribylina tworzy zespół zabytkowe domów. Wśród domów znajdziemy zabudowania ówczesnych rzemieślników , dom kowala, krawca, stelmacha i mnóstwo innych. Do następnych przepięknych obiektów należy szkoła z Valaskej Dubovej oraz gotycki kościół Panny Marii z Liptovskiej Mary. Dla turystów przygotowane jest mnóstwo programów, które prezentowane są w większości przed kościołem.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


SŁOWACJA - Tatrzańska Łomnica - Skalne Pleso i Jaskinia Bielska
   
Tatry Wysokie - zwiedzanie Jaskini Bielskiej, wyjazd do tatrzańskiej Łomnicy i kolejką do Skalnatego Plesa , zejście do autokaru.

Jaskinia Bielska (wejście na wysokości 885 m.) jest jedyną udostępnioną jaskinią w Wysokich Tatrach na północnym stoku Kobylego Wierchu nad Tatrzańską Kotliną. Publiczności została udostępniona w 1882 roku, a oświetlenie elektryczne założono w 1896 roku jako w jednej z pierwszych jaskiń w świecie. Stale poprawiano komunikację w jaskini oraz stopniowo zwiększano możliwości zwiedzania wraz z dalszymi odkryciami. Całkowita długość jaskini wynosi 1752 m., z tego udostępnionych do zwiedzania chodników jest 1001 m. Jaskinię zwiedza się ok. 70 min. Temperatura ledwo +5 stopni, a różnica poziomów 112 m. Jest to chyba największy system korytarzy udostępniony w Tatrach sprawiający ogromne wrażenie.

Tatrzańska Łomnica to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych u podnóża Wysokich Tatr. Roztacza się z niej wspaniały widok na szczyt Łomnicy i sąsiadujący z nim Kezmarsky stit. Pod szczyt Łomnicy wyjeżdża się kolejką na Skalne Pleso (Skalnaté pleso) znajdujące się na wysokości 1751m w Doline Łomnickiej (Skalnatá dolina), prosto pod południowymi zboczami Lomnickeho sztitu i pierwotnie było nazywane Lomnicke pleso.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


CIESZYN
   
Prastary Gród Piastowski, rozdzielony rzeką Olzą i biegnącą wzdłuż niej granicą państwową z Czechami.
W programie wycieczki:
- zwiedzanie zabytkowej części miasta po stronie polskiej
- rynek z XV w. z barokowymi kamienicami, póznobarokowy Ratusz
- Studnia Trzech Braci owiana legendą założenia Cieszyna
- Wenecja cieszyńska
- Wzgórza zamkowe (Romańska Rotunda z I połowy XI w. Wieża Piastowska z XIV w. oraz dawna baszta obronna)
- Książnica budynek wzniesiony na fundamentach mennicy założonej przez Mieszka I cieszyńskiego
Możliwość przejścia do Czech.
Cena biletu do Baszty: 5,00 PLN / osoby.
Cena biletu do Muzeum w Cieszynie: 10,00 PLN / osoby.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


WADOWICE
   
Wycieczka do Wadowic - muzeum w Wadowicach, zwiedzanie Domu Jana Pawła II oraz zwiedzanie wystawy Darów Ojca świętego na Kopcu, Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego i Klasztoru Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wadowice to miasto papieskie, natomiast Kalwaria Zebrzydowska to miejsce kultu religijnego, bardzo licznie odwiedzane przez pielgrzymów.
Można zamiast do Kalwarii Zebrzydowskiej pojechać do Miniaturowego Miasteczka w Inwałdzie - koszt biletu nie jest wliczony w kalkulacje wynosi 15,00 PLN / osoby
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biura


KRAKÓW
   
Dawna stolica Polski, Kraków - tysiącletnie miasto, malowniczo położone nad rzeką Wisłą, pełne zabytków architektury średniowiecznej, renesansowej i barokowej.
W programie wycieczki zwiedzanie zabytków miasta:
- Kompleks zamkowy na Wawelu: Katedra Wawelska, Kaplica Zygmuntowska, komnaty królewskie, Skarbiec i Zbrojownia,
- Droga Królewska, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Brama i ulica Floriańska, Planty.
Cena biletu do Kościoła Mariackiego: 6,00 PLB / osoby.
Cena biletu do komnaty królewskiej: 15,00 PLN / osoby.
Cena biletu do Katedry Wawelskiej i grobów: 10,00 PLN / osoby.
Zapraszamy do zapozniania się z ofertą noclegową naszego biuraWycieczki realizowane są na zlecenie grup turystycznych zorganizowanych minimum 17 osobowych

Rezerwacja wycieczek przynajmniej
z wyprzedzeniem 1 dnia

Wycieczki realizowane są busami
17 - osobowymi, autobusami 30 - osobowymi i 45 - osobowymi.

Copyright © 2002 WATRA - Zofia Krupińska. Site by Fastcom. Wszelkie prawa zastrzeżone.